O školi

Studio stranih jezika ELA je centar za učenje jezika i pružanje prevodilačkih usluga sa dugogodišnjom tradicijom.

Studio stranih jezika ELA Sombor

Studio stranih jezika ELA je centar za učenje jezika i pružanje prevodilačkih usluga sa tradicijom starom preko 1/4 veka. Osnovana kao English Language Academy 1993. od strane Jasne Stojkov, uz podršku porodice Stojkov i AYUSA kompanije, bila je to prva privatna škola za učenje engleskog jezika u Somboru i šire. Dugogodišnje iskustvo oblikovalo je odabir najboljih profesora i predavača stranih jezika, kao i pristup u nastavi. Današnja direktorka je Aleksandra Stojkov koja od 2009. godine vodi Studio stranih jezika ELA i tim izvanrednih profesora i prevodilaca, oganizuje kurseve stranih jezika za različite uzraste i potrebe i pruža usluge prevođenja.

Tim danas broji preko 15 profesora iz Sombora i drugih gradova i sarađuje sa prevodiocima iz različitih zemalja.

Kurseve pohađa preko 300 đaka godišnje, a ukupno je prošlo nekoliko hiljada đaka od osnivanja.

Studio stranih jezika ELA je smešten u starom zdanju somborske neorenesansne palate pružajući svež i inspirativan prostor za rad i učenje.

Jedan radni dan u školi

Naši predavači

Naš tim čine vrhusnki profesori jezika sa višegodišnjim iskustvom u predavanju i proverenom metodologijom rada sa različitim uzrastima i potrebama.

Misija

Približavanje dece, mladih i odraslih različitim kulturama kroz učenje jezika i rad sa posvećenim i entuzijastičnim profesorima.

Vizija

Razvoj kreativne, kritičke i ekološki osvešćene zajednice kroz edukaciju, kulturu, umetnost, književnost i druženje.

Ciljevi

Organizovanje kurseva stranih jezika na najkvalitetnijem nivou za sve uzraste i različite potrebe.​

Kako je sve počelo?

Studio stranih jezika ELA (nekada English Language Academy)
je prva škola za učenje stranih jezika u Somboru, otvorena 1993. godine.